Складається враження, що мета не наповнити бюджет, а прибрати тих, то вимагає демократичних перетворень
6 Грудня 2015
Лариса Церетелі,
експерт ІПР
Ми можемо багато чого писати про податкові новели від Міністерства фінансів. Ми можемо рахувати «плюси» та «мінуси» запропонованих нововведень, з цифрами чи без. Ми можемо сперечатись, чи доцільно підвищувати ставки одних податків та зменшувати інші… Але це все зайве.
Бо є в проекті від Мінфіну норми, які роблять недоречними обговорення всіх інших. Це, безумовно, моя суб’єктивна думка, але вважаю ключовими «жахами» три норми:
– збереження високого, на рівні 40%, навантаження на оплату праці;
– скасування спрощеної системи для юридичних осіб;
– створення неприйнятних умов для підприємців, що застосовували другу та третю групи платників єдиного податку.
Щодо першого. Це знов не створює умов для виходу заробітної плати з тіні, для легалізації праці. А значить залишаються затребуваними податкові ями, славнозвісний «обнал» і далі все за переліком…
Щодо інших двох – по суті, це знищення спрощеної системи оподаткування, застосування якої приносить бюджету стабільні надходження вже майже 16 років. Ці надходження замалі для зростаючих соціальних витрат? Тоді з точки зору наповнювання бюджету логічніше було б просто підвищити ставку. Наприклад, збільшивши для третьої групи з 4% до 6%, які ми не так давно сумлінно платили. До речі, зниження ставки майже на третину свого часу ніхто нічим не пояснював. А перед цим – ніхто і не просив!
Знищення спрощеної системи загрожує існуванню середнього класу. Банальна істина, але розвиток середнього класу є майже головним завданням будь-якого цивілізованого суспільства. Саме середній клас є основним замовником і гарантом демократичного устрою в державі.
От і складається враження, що мета – не наповнити бюджет, а прибрати тих, хто вимагає демократичних перетворень.
Автор: admin