Податкову накладну заблоковано

4 Серпня 2017

Олена Хотенко,
Голова Ради ГО “Інститут податкових реформ”

Станом на 2 серпня було зареєстровано майже 20,4 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ майже 107,7 млрд. гривень. В той час, коли за період з 1 липня по 1 серпня було зупинено реєстрацію 162,2 тис. податкових накладних на загальну суму 2,5 млрд. грн.  Міністерство фінансів звітує про значні грошові надходження. Але варто розуміти –  це в тому числі і кошти, на які  сумлінні платники так і не змогли скористатися своїм правом податкового  кредиту для зменшення податкового зобов’язання.

За даними Державної казначейської служби України надходження ПДВ з вироблених товарів в Україні (робіт та послуг) становить близько 16 мільярдів.

Що робити, коли Ви сумлінний платник, а Вам прийшла квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної? Є два варіанти: платити гроші або спробувати вирішити проблему через ДФС.

Зупинимося на другому варіанті: після отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податків має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312601 та надати документи, затверджені наказом Міністерства фінансів України.

У даній таблиці необхідно заповнювати вид економічної діяльності згідно з  Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010), код товару відповідно до  УКТ ЗЕД, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010). Відповідно до виду економічної діяльності слід зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з Державним класифікатором продукції послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються).

Слід зауважити, що таблиця надсилається лише в електронному вигляді для прийняття рішення Комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. (пп. в. 201.16.1 ПКУ). Окрім таблиці треба завантажити документи, але ця функція наразі не працює. Платник доводиться подавати документи через ЦОП. Тобто ручне втручання нікуди не зникло. Маємо надію, що в ДФС виправлять ці незручності, і документи можна буде завантажувати через електронний кабінет платника податків.

Саму ж таблицю можна сформувати та надіслати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника». Підтвердженням про отримання Таблиці є перша квитанція (квитанція про доставку). Після обробки та розгляду Комісією ДФС Таблиці, протягом п’яти робочих днів платнику має надійти друга квитанція, в якій надано інформацію про результат розгляду (врахування/неврахування інформації).

За даними ДФС, станом на 2 серпня 2017 року комісією ДФС прийнято до розгляду майже 47,9 тис. податкових накладних, реєстрація яких була зупинена, від 5 тис. платників. За результатами розгляду вже прийнято рішення по 16,5 тис. документів. Прийнято позитивні рішення було майже по 10 тис. податкових накладних, а відмову отримали по 6,6 тис податкових накладних. Із надісланих Таблиць платника  на розгляд комісії ДФС  позитивні рішення прийнято по майже 8,7 тис., а відмову  надано майже по 5,6 тис.

На сьогодні існує багато факторів, які не були враховані під час розробки  та запуску  процесу блокування податкових накладних. Це спричинило значну суму заблокованого ПДВ. Сподіваємось, що найближчим часом усі недоліки будуть усунені. В іншому випадку – діяльність навіть сумнівних платників буде постійно «лихоманити».

Автор: admin

Залишити відповідь

Свіжі статті


Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ngoiprorg/public_html/wp-content/themes/ipr/single-blog.php on line 53

Warning: Use of undefined constant desc - assumed 'desc' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ngoiprorg/public_html/wp-content/themes/ipr/single-blog.php on line 54

ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ ТА ПОДАЛЬШІ ЙОГО ПЕРСПЕКТИВИ

19 Серпня 2021

Державний бюджет – це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються в державі. Але справа в тому, що потреби держави, як і завдання, можуть мати різну спрямованість, здебільшого збігаючись з інтересами населення або суперечачи їм. Залежно від цього, відповідно, бюджет може служити суспільно значущим перевагам, а може обслуговувати лише […]

Елена Хотенко: Новый кодекс нужен

31 Липня 2019

Эксперты констатируют: качество налогового законодательства в Украине удручающе низкое, оно не соответствует экономическим реалиям и не способствует привлечению новых инвестиций. Перманентные изменения в Налоговом кодексе неоднозначны, и часто не учитывают интересы не только бизнеса, но и государства, они приводят к увеличению документооборота и усложнению администрирования налогов. Такая ситуация стала катализатором того, что бизнес-сообщество устало ждать […]

Основні показники ролі малого та середнього бізнесу в економіці Нідерландів та Німеччини

16 Жовтня 2018

Податки та внески на обов’язкове страхування в Нідерландах утримуються працедавцем з заробітної плати працівника (таблиця для 2018 р.): Додатково до внесків з заробітної плати працівника на державне соціальне страхування працедавець сплачує 18,96 % як внесок на державну систему соціального страхування. Податок з доходів фізичної особи в Німеччині є прогресивним і утримується працедавцем при виплаті заробітної плати: […]