Інститут податкових реформ надав пропозиції до Плану дій з реформування митниці

4 Липня 2017

Пропозиції Плану дій з реформування митниці

З початку травня ГО ІПР бере участь у засіданнях робочої групи з підготовки Плану дій з реформування митниці, організованої Міністерством фінансів України.

Продовжуємо знайомити з нашими основними пропозиціями.

Пропозиція четверта: Розвиток ІТ-системи. На сьогодні система митного контролю значною мірою автоматизована і являє собою дуже тісне поєднання функцій, що виконує людина (декларант або представник контролюючого органу) та комп`ютерних технологій. Завдання, які сьогодні виконують ІТ-фахівці, значною мірою обумовлюють функціонування системи митного контролю. Водночас, кількість таких фахівців у ДФС та рівень їх заробітної плати не дають надії, що така система взагалі існуватиме, не мріючи про розвиток. Згідно із заявленими планами впровадження принципу Єдиного вікна, впровадження міжнародної системи транзиту, автоматизованого оформлення експорту, розвитку АСАУР, обміну інформацією з іншими державами та усунення людського фактору як інструмента боротьби з корупцією, роль інформаційних технологій буде надалі зростати.

Що потрібно змінити, запровадити:

Виходячи з місця, яке займатимуть інформаційні технології в системі митного контролю, створити відокремлену структуру (як варіант, у вигляді державного підприємства) для здійснення комплексу заходів з розробки, впровадження та супроводження ІТ-рішень. Такий захід вирішить стратегічні питання узгодженості розвитку системи митного контролю та ІТ-системи, питання забезпечення кваліфікованими фахівцями (за рахунок забезпечення гідної заробітної плати), питання підтримки забезпечення працездатності та розвитку інформаційно-телекомунікаційної системи.

Заходи:

Створити на базі ІТ-підрозділів ДФС, які займаються розробкою, впровадженням та супроводженням ІТ-системи митниці, Службу митних інформаційно-комунікаційних технологій.

Залишити відповідь

НАШІ ПАРТНЕРИ