У Дніпропетровській обласній раді пройшов прес-брифінг проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне»

31 Травня 2017

Прес-брифінг проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» у Дніпрі

31 травня 2017 р. у приміщенні Днiпропетровської обласної ради відбувся прес-брифінг на тему «Початок проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» у Днiпропетровській області».

Про мету, завдання розповіли Олена Хотенко (голова Ради ГО «Інститут податкових реформ») та координатор проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО» Георгій Морозов.

Учасники презентації дізнались, що у червні-серпні 2017 року у Дніпрі заплановано проведення дводенних тренінгів та он-лайн навчань (вебінари та консультації), які включатимуть наступні складові:

  • забезпечення фінансової спроможності — як спланувати бюджет та зробити організацію фінансово стійкою;
  • ведення фіскальної звітності та бухгалтерського обліку — як вести облік та звітування за отриману благодійну допомогу та пожертви, членські внески та інші фінансові і матеріальні надходження;
  • роз’яснення юридичних особливостей оподаткування ГО для уникнення проблемних ситуацій та штрафних санкцій при звітуванні у контролюючі органи.

Всі ці заходи мають сприяти організаційній спроможності та фінансовій стійкості громадських організацій, а також зменшенню випадків проблемних ситуацій, які виникають при звітуванні у контролюючі органи.

Цільовою аудиторією мають стати представники громадських організацій. При обмеженій кількості учасників пріоритет буде надаватися представникам ГО, які працюють з вимушено переміщеними особами (ВПО), та проживають/працюють у віддалених від обласних центрів районах.

Організатори беруть на себе витрати пов’язані з проведенням тренінгів та харчуванням учасників.

Учасники тренінгів самостійно покривають витрати, пов’язані з проїздом та проживанням.

На прес-брифінгу перед журналістами та представниками неприбуткових організацій Дніпропетровської області виступила запрошена організаторами проекту, представник ГУ ДФС у Дніпропетровській області начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова. Вона повідомила, що у Дніпропетровській області діє близько 14 тисяч неприбуткових організацій, це 13,5 відсотків від загальної кількості всіх юридичних осіб зареєстрованих в області. Згідно положень податкового законодавства, до 1 липня 2017 року всі неприбуткові організації повинні подати до державних податкових інспекцій необхідний пакет документів для перереєстрації в реєстрі неприбуткових організацій.

В ході подальших обговорень присутні представники громадських організацій висловили свою зацікавленість проектом «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне», ставили уточнюючі запитання (в яких регіонах будуть ще проводитись подібні заходи, хто проводитиме тренінги і т.д.).

Підбиваючи підсумки прес-брифінгу, Олена Хотенко висловила його учасникам подяку за участь та підтримку проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» і нагадала, що прийом анкет на участь триває до 15 червня 2017 р. Формуляр заявки знаходиться на сайті https://ngoipr.org.ua/news/ipr-nabir-uchasnykiv-fin-men-dlya-ngo/ E-mail для надсилання анкет: ngo.ipr@gmail.com.

Довідка:

Проект «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» реалізується ГО «Інститут податкових реформ» в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрями німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Більш детальна інформація:

тел.: +38(067) 539-00-27, ngo.ipr@gmail.com

Залишити відповідь

НАШІ ПАРТНЕРИ