“Незабаром громадяни України можуть отримати особистого податкового радника”, – Олена Хотенко
14 Вересня 2016
Інтерв’ю голови ради ГО «Інститут податкових реформ» Олени Хотенко
Учора, в студії Громадського радіо Олена Хотенко, голова ради ГО “Інститут податкових реформ”, розповіла про розроблений експертами ІПР проект Закону України “Щодо лібералізації системи адміністрування податків та спрощення умов ведення бізнесу” та,зокрема, про те, що найближчим часом громадяни України зможуть отримати особистого податкового радника.
За словами Олени Хотенко, цей законопроект пропонує нові відносини між владою та бізнесом через запровадження державно-публічного партнерства, а також створення нової інституції, яка реалізується завдяки частковій передачі державних функцій або наданню повноважень виконувати публічно-правовий обов’язок приватному сектору на договірних умовах.
“Податковий уповноважений – зареєстрована незалежна особа, яка буде мати функції податкового працівника або податкового інспектора. Так званий сімейний представник, який має право перевіряти декларацію, а підписавши її після перевірки, несе за це відповідальність. Якщо декларація буде перевірена таким уповноваженим, то вона апріорі буде прийматися податковим органом. Податковий орган, у свою чергу, вже не матиме такого механізму, як визнання її неподатковою звітністю, тобто декларація у будь-якому випадку буде прийнята податковим органом за підписом і електронним ключем уповноваженої особи”, – пояснила Олена Хотенко.
За її словами, переваги запропонованих новацій у законопроекті численні і вони стосуються кожного громадянина України.
“Наприклад, є декларація, подана громадянином, де зазначено, що окрім квартири є заміський будинок. Які в даному випадку дії податкового радника? В першу чергу, він повинен роз’яснити інструкцію щодо заповнення декларації, а також знайти джерела, де ця інформація зареєстрована. Якщо у вас є заміський будинок, то є реєстр. Завдання уповноваженого – знайти вірну інформацію і разом з вами заповнити декларацію. Наявність будинку перевіряти радник не буде, він буде знаходити документальне підтвердження ваших задекларованих об’єктів”, – роз’яснила Голова ради ІПР.
Олена Хотенко підкреслила, що досі так і не відбулася зміна внутрішньої філософії між владою та бізнесом.
“Така необхідність назріла. Тому сьогодні потрібно змінювати систему взаємодії між бізнесом та владою в цілому, а не робити “косметичний ремонт”, – резюмувала експерт з питань фіскальної політики.
Дивіться повністю інтерв’ю тут: https://www.youtube.com/watch?v=Lx8F5c9tbJo