Звіт за рік роботи ІПР

11 Січня 2017

Громадська організація «Інститут податкових реформ» (ІПР) зареєстрована 7 жовтня 2015 року у місті Київ. Засновниками виступили українські підприємці, які підтримують процес реформування фіскальної політики в Україні за кращими Європейськими та світовими стандартами і бажають об’єднати навколо цієї ідеї науковців, фахівців-практиків, підприємців та представників державних органів.  

Ми згуртували провідних фахівців-експертів, науковців, представників бізнес- середовища та органів державної влади з метою розробки і реалізації стратегії реформування податкової політики задля забезпечення сталого суспільно-економічного розвитку України. Наші дії цілком відповідають інтересам малого та середнього бізнесу, оскільки ми впевнені, що оптимальним шляхом для підвищення загального добробуту є покращення умов ведення бізнесу в Україні.

Діяльність ГО «ІПР» орієнтована на встановлення партнерських відносин між органами державної влади і бізнес-середовищем, а також об’єднання всіх зацікавлених сторін навколо процесу удосконалення податкової політики.

Основні напрями діяльності експертів Громадської органіації «Інститут податкових реформ» пов’язані із захистом прав і законних інтересів підприємців та підприємств, які належать до сектору МСП. Ми здійснюємо моніторинг державної податкової політики, аналізуємо законодавство, а також проводимо наукові та соціологічні дослідження з метою надання експертних рекомендацій та пропозицій органам державної влади, суб’єктам законотворчого процесу.

Крім того, нами створено широку дискусійну платформу, що забезпечила залучення провідних фахівців та прогресивних підприємців до процесу розробки та впровадження реформ і системних трансформацій у галузі податкового законодавства. Наші експерти вивчають світовий досвід з метою його імплементації в українське законодавство.

15 грудня 2015 року відбулося відкриття першого регіонального відділення Інституту податкових реформ у місті Запоріжжя. Публічна презентація ІПР набула широкого розголосу серед обласних ЗМІ, зокрема інформація про подію поширилася у репортажах на п’яти телеканалах.

За перші дев’ять місяців роботи група експертів ІПР розробила шість концепцій «дорожніх карт» з реформування різних напрямків фіскальної політики. Перша з яких «Дорожня карта реформ податкової системи: адміністрування та контроль» була презентована експертній спільноті 1 березня 2016 року.

ІПР став членом Проектного офісу реформ при Міністерстві фінансів України, в рамках якого за ініціативою Інституту започатковано дві робочі групи щодо запровадження системи КРІ в оцінці діяльністі ДФС України та додаткових сервісних послуг ДФС за концепцією «Online-податкової».

Експерти ІПР є активними учасниками робочої групи при Міністерстві фінансів з приводу обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України». Зокрема, за результатами цієї співпраці, пропозиції представників нашої громадської організації будуть враховані у новому проекті Податкового кодексу.

Пропозиції стосуються: усунення помилок, які виникають під час електронного адміністрування (СЕА) як у формулах, так і на електронних рахунках; виправлення неврахованих діючим Податковим кодексом періодів подання звітності та реєстрації платниками єдиного податку для IV групи; руйнування схем ухилення від сплати акцизного податку при роздрібній торгівлі нафтопродуктами.

Інститут подав на розгляд Прем’єр-міністру України та міністру фінансів пропозиції до Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, зокрема у частині бюджетної реформи, реформування податкової системи та органів ДФС, системи державної підтримки сільгоспвиробників, а також концепцію змін щодо усунення недоліків у ПКУ в частині адміністрування ПДВ.

Експерт з питань оподаткування аграріїв ІПР входить до робочої групи Мінагро України. В цьому напрямку також ведеться постійне обговорення та проведення досліджень і фокус-груп з аграрними асоціаціями щодо форм державної підтримки сільгоспвиробництва та визначення напрямків реформування галузі.

Експерти Інституту беруть постійну участь у засіданнях та робочих групах Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, надають пропозиції до законопроектів.

0008-1

Започатковано співпрацю з органами державної влади та інститутами громадянського суспільства, зокрема підписано меморандуми про партнерство з:

  1. Науково-дослідницьким інститутом фіскальної політики;
  2. Головним управлінням ДФС у Запорізькій області;
  3. Запорізькою обласною державною аміністрацією;
  4. Департаментом агропромислового комплексу Київської обласної державної адміністрації;
  5. Центром міжнародного приватного підприємництва «CIPE»;
  6. Національною платформою МСБ;
  7. Асоціацією фермерів та приватних землевласників України;
  8. Таврійським державним агротехнологічним університетом;
  9. Видавничо-консалтинговою компанією «Баланс-Клуб»;
  10. Запорізьким медіа центром;
  11. Громадським телебаченням Запоріжжя;
  12. Асоціацією легальних виробників алкоголю;
  13. Асоціацією “Укрводка”;
  14. Молодіжною організацією «Пласт – Національна Скаутська Організація України»;
  15. Благодійною організацією «Український форум благодійників»;
  16. Благодійного організацією «Асоціація благодійників України»;
  17. Громадською організацією «Аграрний союз України»;
  18. Громадською організацією «Офіс ефективного регулювання (BRDO)»;
  19. Громадською організацією «Мій Голос»;
  20. ТОВ «КАД Медіа», видавник журналу «АгроPRO»;
  21. Юридична фірма «DEVOSO».

Розподіл зібраних коштів за напрямками витрат:

Всього отримано на статутну діяльність пожертв: 770 280 грн.

Витрати

Залишити відповідь

НАШІ ПАРТНЕРИ