Реформа ДФС

31 Січня 2019

Голова Ради Інституту податкових реформ Олена Хотенко взяла участь в зустрічі заступника Міністра фінансів України Сергія Верланова з представниками бізнес-асоціацій щодо питань митної політики.

Зокрема обговорювалися питання реформування ДФС.

Як зазначалося, напрямки діяльності та завдання, які стоять перед митницею та податковою службою, суттєво відрізняються та потребують ефективного провадження механізмів їх реалізації.

Окрім цього, обговорювалися законопроекти, розроблені в рамках реалізації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Повідомлялося про схвалення Урядом розробленого Міністерством фінансів проекту Закону «Про режим спільного транзиту», який є одним із пріоритетних євроінтеграційних законопроектів, а також про підготовку проекту закону щодо уповноважених економічних операторів.

На зустрічі було відзначено співпрацю Міністерства фінансів та ДФС щодо створення умов та забезпечення митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. На думку представників Мінфіну, такі нововведення забезпечили не лише бюджетні надходження, а й дали змогу розвантажити пункти пропуску на кордоні.

Зазначалося, що одним з головних напрямків роботи на сьогодні є вдосконалення системи «Єдиного вікна» та впровадження системи надання підприємству обов’язкової тарифної інформації Binding Tariff Information (BTI) за аналогією з процедурою BTI в Європейському Союзі.

Також обговорювалися питання боротьби з «сірим» імпортом, вільних митних зон та питання класифікації товарів і їх перевірок після завершення митного оформлення.

НАШІ ПАРТНЕРИ