Презентовано майбутні проекти ГО “Інститут податкових реформ”

6 Червня 2017

Презентовано проекти ГО «Інститут податкових реформ» на найближчий період

Нещодавно в Українському кризовому медіа-центрі пройшов прес-брифінг за участю представників ГО «Інститут податкових реформ», де було презентовано пріоритети роботи організації на найближчий період. Протягом цього року стартують три проекти – для об’єднаних територіальних громад і малих міст, для менеджерів громадських організацій, а також для сприяння переходу України на електронне врядування.

Перший проект – «Рейтинг міст» – має на меті показати місцевим громадам переваги та недоліки їхнього регіону з точки зору інвестиційної привабливості. Його реалізує ІПР спільно з фахівцями «Креативного бізнесу». «Наше головне завдання – створити такі умови, щоб територіальні громади мали і знання і інструменти для того, щоб приймати виважені рішення щодо розвитку власних територій. І особливо – залучати ресурси для розвитку своїх територій. Мова йде про розвиток невеликих територій, маленьких міст, які на сьогодні таких інструментів не мають», – пояснив Руслан Анфілов, залучений консультант Громадської організації «Інститут податкових реформ».

На основі рейтингів, зокрема, показників прозорості і відкритості, інвестори зможуть приймати рішення, куди заводити капітал, а громади – що необхідно покращити для того, щоб зацікавити інвесторів – і зовнішніх, і внутрішніх. «Вже на осінь ми сподіваємося вийти з відповідними рейтинговими позиціями і запропонувати усім територіальним громадам взяти участь у такому проекті», – додав Руслан Анфілов. Рейтинг спробують зробити незалежним і незаангажованим, на зразок конкурсу для журналістів «Media.etc».

Другий проект – це просвітницький проект «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» у партнерстві з Програмою німецького уряду, що виконується федеральною компанією GIZ. «Це будуть навчальні семінари для громадських організацій. Ми будемо вчити громадські організації правильно писати проекти, використовувати усі свої можливості для залучення коштів, пояснювати, які є особливості оподаткування, подачі звітності, як оформлювати людей на роботу, оформлювати на волонтерських засадах – усе, що на нашу думку, є необхідним для того, щоб громадські організації були зразком прозорої діяльності», – розповіла Олена Хотенко, голова ради Громадської організації «Інститут податкових реформ».

Проект стартує 30 травня і охопить три області – Запорізьку, Харківську та Дніпропетровську. Ці області обрала компанія GIZ. «У нас є регіони, де дуже активно діють об’єднання внутрішньо-переміщених осіб, але вони, на жаль, не охоплені цим проектом. Тому ми сподіваємося, що зможемо принаймні направити їх на навчання у цих регіонах», – додала Мілана Онисько, головний спеціаліст відділу з питань підготовки, відбору та реалізації проектів і програм Управління з питань міжнародного співробітництва, проектів і програм Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Третій проект – «Електронна податкова». «Зараз не можна оминати можливості, які дають інформаційні технології у регулюванні податків і керуванні видатками і витратами. Держава – це лише інструмент перерозподілу коштів, які нагромаджує суспільство, і тому суспільство має мати якомога простіші інструменти для контролювання своїх видатків і перерозподілу коштів, які є в системі»,- зазначив Андрій Заблоцький, експерт Громадської організації «Інститут податкових реформ». Експерти напрацюють рекомендації, як спростити і автоматизувати отримання дозволів, податкову та фінансову звітність, спросити транзакції між суб’єктами господарювання, запровадити верифікацію і автоматизацію соціальних виплат. «Багато сервісів залишаються заплутаними і незрозумілими, тому ми будемо працювати над тим, щоб пересічний громадянин міг більше розумітися на сервісах, які надаються державою, і міг скористатися сервісом у 2-3 кліки», – додав він.

Спеціально для Українського кризового медіа-центру: https://goo.gl/XElAFR

Залишити відповідь

НАШІ ПАРТНЕРИ