Інститут податкових реформ бере участь у засіданнях робочої групи з підготовки Плану дій з реформування митниці, організованої Міністерством фінансів України

29 Червня 2017

Пропозиції Плану дій з реформування митниці

З початку травня ГО ІПР бере участь у засіданнях робочої групи з підготовки Плану дій з реформування митниці, організованої Міністерством фінансів України.

Знайомимо з нашими основними пропозиціями.

Пропозиція перша: Впровадження повноцінного функціонування принципу Єдиного вікна при здійсненні митних процедур. Побудувати за принципом Єдиного вікна з використанням сучасних інформаційних технологій швидкі, ефективні та прозорі ризикоорієнтовані процедури взаємодії між митною службою та, з одного боку, – бізнесом, а з іншого – контролюючими органами, які здійснюють функції контролю при переміщенні фізичними та юридичними особами товарів через митний кордон України.

Заходи:

  1. Створити з числа ключових посадових осіб відповідних державних органів та ІТ-фахівців робочу групу з впровадження Єдиного вікна, наділити її необхідними повноваженнями та ресурсами (фахівці, час, фінансування для проведення робіт та закупівлі необхідного обладнання), визначити чіткі терміни та план роботи.
  2. Провести силами робочої групи ( з можливістю залучення до роботи експертів, галузевих асоціацій та громадських організацій) наступні заходи:

– Вивчити і визначити основні проблеми існуючих процедур взаємодії з точки зору суб`єктів господарювання, щоб звернути увагу насамперед на те, що заважає бізнесу.

– Прискорити проведення інвентаризації нормативно-правової бази та різноманітних листів-роз`яснень, визначити формальні та неефективні процедури.

– Вивчити можливість та мінімізувати коло державних органів, безпосередньо задіяних в процедурах контролю на кордоні та всередині країни.

– Вивчити та використати міжнародні стандарти і досвід впровадження принципу Єдиного вікна, взяти на озброєння те, що дійсно підходить Україні.

– Розробити новий порядок взаємодії, що передбачатиме ризикоорієнтований підхід до здійснення всіх видів контролю, не тільки митного.

– На базі розробленого та вже працюючого механізму інформаційної взаємодії, побудованого ДФС та запровадженого з 1 серпня 2016 року, паралельно працювати над новою нормативною базою та подальшою поетапною автоматизацією процедур контролю.

  1. Забезпечити моніторинг впровадження нових регламентів взаємодії з боку громадських організацій та експертного середовища з метою мінімізації впливу негативних факторів.

Індикатор виконання:

Суттєве скорочення часу та витрат бізнесу на здійснення митних процедур та всіх видів державного контролю разом з підвищенням  ефективності контролю за рахунок впровадження ризикоорієнтованого підходу до вибору об`єктів та суб`єктів контролю, використання сучасних інформаційних технологій, зменшення корупційних ризиків.

Залишити відповідь

НАШІ ПАРТНЕРИ