ІПР презентував “Дорожню карту реформ податкової системи: адміністрування та контроль”

1 Березня 2016

Сьогодні в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася презентація громадських ініціатив «Дорожня карта реформ податкової системи: адміністрування та контроль» від експертів та партнерів Громадської організації «Інститут податкових реформ».

Ми поставили перед собою амбітну мету – розробити стратегію реформування податкової політики задля забезпечення сталого суспільно-економічного розвитку України. І перший крок для її реалізації наша організація зробила 1 березня 2016 року!

Ми прагнемо реалізувати на практиці нашу дорожню карту реформ. І для того, щоби вона була максимально ефективною, ми розпочали її громадське обговорення.

Експерти ГО «ІПР» презентували чотири складові-ініціативи «Дорожньої карти реформ»:

Перша ініціатива дозволила визначити функції та критерії ефективності органів ДФС, що вподальшому стане поштовхом для оптимизації функціонального навантаження фіскальної служби.

Друга ініціатива передбачає негайне запровадження системи моніторингу та оцінки ефективності роботи органів ДФС. Експерти розтлумачили алгоритм запровадження власної концепції КРІ.

Третій ключовий пункт позначений у дорожній карті – це запровадження нових електронних сервісних послуг. Експерти заявили про намір дати поштовх для роботи електорнної податкової в Україні. Під час презентації було запропоновано Концепцію «Е-податкової».

Четверта ініціатива полягає у започаткуванні інтитуту податкових уповноважених. Тобто фізичних осіб, які здійснюватимуть незалежну професійну діяльність, уповноважених державою надавати послуги у сфері адміністрування податків, зборів та платежів.

За розрахунками експертів ефективне впровадження інститут податкових уповноважених має складатися з трьох етапів:

На першому відбудеться законодавча регламентація діяльності податкових уповноважених, діяльність яких буде обмежена сферою мікро та малого бізнесу. На другому, діяльність податкових уповноважених розшириться на сферу середнього бізнесу. На третьому, ПУ матиме право ініціювати затвердження відповідним державним органом узагальнюючих податкових консультацій (роз’яснень).

Як зазначила Голова ради ГО «ІПР» Олена Хотенко: «Ми прагнемо реалізувати на практиці нашу дорожню карту реформ. І для того, щоби вона була максимально ефективною, ми розпочинаємо її громадське обговорення».

НАШІ ПАРТНЕРИ