Презентація проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» у Харкові

1 Червня 2017

Проект «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» у Харкові

01 червня 2017 р. о 12:00 год. у м. Харків (прес-центр «Накипело) відбулась презентація проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне».

Голова Ради ГО «Інститут податкових реформ» Олена Хотенко повідомила учасникам прес-брифінгу, що у червні-серпні 2017 року в Харкові попередньо заплановані дводенні тренінги та он-лайн навчання (вебінари та консультації), які включатимуть такі компоненти:

  • забезпечення фінансової спроможності — як спланувати бюджет та зробити організацію фінансово стійкою;
  • ведення фіскальної звітності та бухгалтерського обліку — як вести облік та звітування за отриману благодійну допомогу та пожертви, членські внески та інші фінансові і матеріальні надходження;
  • роз’яснення юридичних особливостей оподаткування ГО для уникнення проблемних ситуацій та штрафних санкцій при звітуванні у контролюючі органи.

Згідно умов цільовою аудиторією мають стати представники громадських організацій. Організатори беруть на себе витрати пов’язані з проведенням тренінгів та харчуванням учасників. Учасники тренінгів самостійно покривають витрати, пов’язані з проїздом та проживанням.

Георгій Морозов, який є координатором проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО», додав, що даний проект є однією з Ініціатив інфраструктурної програми для України і фінансується урядом Німеччини.

Прихильне ставлення викликала концепція проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» у представників органів державної влади та місцевого самоврядування.

Яна Чуб (начальник відділу комунікацій із засобами масової інформації ГУ ДФС України в Харківській області) відзначила необхідність всіх освітніх проектів, які спрямовані на роз’яснення податкового законодавства, адже за її інформацією, кількість неприбуткових організацій у Харківській області складає понад 10 000. А в умовах реформування країни, допомога міжнародних організацій є особливо актуальною.

Наголосила на важливості проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації Вікторія Белявцева. На її думку, рівень проектного менеджменту у регіоні залишається, на жаль, досить низьким. Тому очолюваний нею структурний підрозділ продовжує працювати в напрямку зміни цієї ситуації і всіляко сприяти реалізації програм, спрямованих на розвиток громадянського суспільства. Наприклад, на сайті Департаменту існує окремий розділ «Бібліотека МТД», де розміщена методична література із підготовки проектів, презентації та важливі корисні посилання. Всі ці ресурси знаходяться у вільному доступі для використання громадськими активістами.

Представник місцевого самоврядування – заступник начальника відділу по роботі з об’єднаннями громадян Харківської міської ради Ігор Денисенко проінформував, що у місті зареєстровано майже 4000 громадських організацій, а співпраця з ними є одним з пріоритетних напрямів діяльності для розвитку міста. Проте у своїй роботі громадські активісти часто зіштовхуються з проблемами: де отримати кошти, як правильно відзвітуватись по фінансам тощо. Тому такі освітні проекти є особливо важливими та актуальними.

Свої рекомендації додала Олена Горошко, яка є депутатом Харківської міської ради 7 скликання, членом постійної комісії з гуманітарних питань, а саме: особливу увагу приділити он-лайн консультаціям із заповнення документації, до практичного посібника включити конкретні кейси по фінансам з аналізом фахівців. Вона була приємно вражена професійністю проекту і висловила готовність допомагати у його реалізації.

Широке зацікавлення викликала презентація і у представників громадськості. Надія Гончарова (1-ий заступник голови Громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації) наголосила, що завдяки проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» люди, які прагнуть змін, отримують реальні механізми для цього. Представник Громадської ради при ГУ ДФС України в Харківській області Віктор Валентієнко звернув увагу присутніх на особливостях співпраці з місцевими органами державної влади в умовах децентралізації і концепції ГО «Інститут податкових реформ» є особливо доречними на нинішньому етапі.

Підбиваючи підсумки прес-брифінгу, Олена Хотенко подякувала всім за участь і підтримку проекту  «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» і нагадала, що прийом анкет на участь триває до 15 червня 2017 р. Формуляр заявки знаходиться на сайті https://ngoipr.org.ua/news/ipr-nabir-uchasnykiv-fin-men-dlya-ngo/ E-mail для надсилання анкет: ngo.ipr@gmail.com.

Довідка:

Проект «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» реалізується ГО «Інститут податкових реформ» в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрями німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Більш детальна інформація:

тел.: +38(067) 539-00-27, ngo.ipr@gmail.com

Залишити відповідь

НАШІ ПАРТНЕРИ

Яндекс.Метрика