82

Податкову накладну заблоковано

4 Серпень 2017

Олена Хотенко,
Голова Ради ГО “Інститут податкових реформ”

Станом на 2 серпня було зареєстровано майже 20,4 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ майже 107,7 млрд. гривень. В той час, коли за період з 1 липня по 1 серпня було зупинено реєстрацію 162,2 тис. податкових накладних на загальну суму 2,5 млрд. грн.  Міністерство фінансів звітує про значні грошові надходження. Але варто розуміти –  це в тому числі і кошти, на які  сумлінні платники так і не змогли скористатися своїм правом податкового  кредиту для зменшення податкового зобов’язання.

За даними Державної казначейської служби України надходження ПДВ з вироблених товарів в Україні (робіт та послуг) становить близько 16 мільярдів.

Що робити, коли Ви сумлінний платник, а Вам прийшла квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної? Є два варіанти: платити гроші або спробувати вирішити проблему через ДФС.

Зупинимося на другому варіанті: після отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податків має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312601 та надати документи, затверджені наказом Міністерства фінансів України.

У даній таблиці необхідно заповнювати вид економічної діяльності згідно з  Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010), код товару відповідно до  УКТ ЗЕД, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010). Відповідно до виду економічної діяльності слід зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з Державним класифікатором продукції послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються).

Слід зауважити, що таблиця надсилається лише в електронному вигляді для прийняття рішення Комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. (пп. в. 201.16.1 ПКУ). Окрім таблиці треба завантажити документи, але ця функція наразі не працює. Платник доводиться подавати документи через ЦОП. Тобто ручне втручання нікуди не зникло. Маємо надію, що в ДФС виправлять ці незручності, і документи можна буде завантажувати через електронний кабінет платника податків.

Саму ж таблицю можна сформувати та надіслати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника». Підтвердженням про отримання Таблиці є перша квитанція (квитанція про доставку). Після обробки та розгляду Комісією ДФС Таблиці, протягом п’яти робочих днів платнику має надійти друга квитанція, в якій надано інформацію про результат розгляду (врахування/неврахування інформації).

За даними ДФС, станом на 2 серпня 2017 року комісією ДФС прийнято до розгляду майже 47,9 тис. податкових накладних, реєстрація яких була зупинена, від 5 тис. платників. За результатами розгляду вже прийнято рішення по 16,5 тис. документів. Прийнято позитивні рішення було майже по 10 тис. податкових накладних, а відмову отримали по 6,6 тис податкових накладних. Із надісланих Таблиць платника  на розгляд комісії ДФС  позитивні рішення прийнято по майже 8,7 тис., а відмову  надано майже по 5,6 тис.

На сьогодні існує багато факторів, які не були враховані під час розробки  та запуску  процесу блокування податкових накладних. Це спричинило значну суму заблокованого ПДВ. Сподіваємось, що найближчим часом усі недоліки будуть усунені. В іншому випадку – діяльність навіть сумнівних платників буде постійно «лихоманити».

Автор: admin

Напишіть відгук

Свіжі статті

Податкову накладну заблоковано

4 Серпень 2017

Олена Хотенко

82

Станом на 2 серпня було зареєстровано майже 20,4 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ майже 107,7 млрд. гривень. В той час, коли за період з 1 липня по 1 серпня було зупинено реєстрацію 162,2 тис. податкових накладних на загальну суму 2,5 млрд. грн.  Міністерство фінансів звітує про значні грошові надходження. Але варто розуміти – […]

Про механізм блокування реєстрації ПДВ накладних

30 Червень 2017

Олександра Смірнова

blokPDV

Останніми роками у процедурі відшкодування ПДВ відбулися доволі серйозні зміни. Однак у найближчий перспективі на платників чекає чергова порція новацій. Так, всім причетним до цього процесу відомо, що з 01.07.2017 року повноцінно запрацює механізм блокування реєстрації ПДВ накладних, який з 01.04.2017 року діяв у тестовому режимі. Порядок зупинення реєстрації накладних з моменту появи і ідеї, […]

Об‘єднані територіальні громади – 2016

10 Травень 2017

Діна Серебрянська

na sajt ED try

Рівень фінансового забезпечення територіальних громад в Україні, на сучасному етапі, не відповідає поставленим цілям держави щодо створення умов для підвищення конкурентоспроможності регіонів та забезпечення їх сталого розвитку. Результати дослідження показали, що обсяг капітальних видатків місцевих бюджетів є критичним (за економічною класифікацією видатків, їх частка у 2016 р. склала лише 15%, решта – це фінансування поточних […]