82

Податкову накладну заблоковано

4 Серпня 2017

Олена Хотенко,
Голова Ради ГО “Інститут податкових реформ”

Станом на 2 серпня було зареєстровано майже 20,4 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ майже 107,7 млрд. гривень. В той час, коли за період з 1 липня по 1 серпня було зупинено реєстрацію 162,2 тис. податкових накладних на загальну суму 2,5 млрд. грн.  Міністерство фінансів звітує про значні грошові надходження. Але варто розуміти –  це в тому числі і кошти, на які  сумлінні платники так і не змогли скористатися своїм правом податкового  кредиту для зменшення податкового зобов’язання.

За даними Державної казначейської служби України надходження ПДВ з вироблених товарів в Україні (робіт та послуг) становить близько 16 мільярдів.

Що робити, коли Ви сумлінний платник, а Вам прийшла квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної? Є два варіанти: платити гроші або спробувати вирішити проблему через ДФС.

Зупинимося на другому варіанті: після отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податків має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312601 та надати документи, затверджені наказом Міністерства фінансів України.

У даній таблиці необхідно заповнювати вид економічної діяльності згідно з  Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010), код товару відповідно до  УКТ ЗЕД, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010). Відповідно до виду економічної діяльності слід зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з Державним класифікатором продукції послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються).

Слід зауважити, що таблиця надсилається лише в електронному вигляді для прийняття рішення Комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. (пп. в. 201.16.1 ПКУ). Окрім таблиці треба завантажити документи, але ця функція наразі не працює. Платник доводиться подавати документи через ЦОП. Тобто ручне втручання нікуди не зникло. Маємо надію, що в ДФС виправлять ці незручності, і документи можна буде завантажувати через електронний кабінет платника податків.

Саму ж таблицю можна сформувати та надіслати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника». Підтвердженням про отримання Таблиці є перша квитанція (квитанція про доставку). Після обробки та розгляду Комісією ДФС Таблиці, протягом п’яти робочих днів платнику має надійти друга квитанція, в якій надано інформацію про результат розгляду (врахування/неврахування інформації).

За даними ДФС, станом на 2 серпня 2017 року комісією ДФС прийнято до розгляду майже 47,9 тис. податкових накладних, реєстрація яких була зупинена, від 5 тис. платників. За результатами розгляду вже прийнято рішення по 16,5 тис. документів. Прийнято позитивні рішення було майже по 10 тис. податкових накладних, а відмову отримали по 6,6 тис податкових накладних. Із надісланих Таблиць платника  на розгляд комісії ДФС  позитивні рішення прийнято по майже 8,7 тис., а відмову  надано майже по 5,6 тис.

На сьогодні існує багато факторів, які не були враховані під час розробки  та запуску  процесу блокування податкових накладних. Це спричинило значну суму заблокованого ПДВ. Сподіваємось, що найближчим часом усі недоліки будуть усунені. В іншому випадку – діяльність навіть сумнівних платників буде постійно «лихоманити».

Автор: admin

Напишіть відгук

Свіжі статті

Позиція України в сучасному світі податків

2 Березня 2018

1ТИТУЛ

Проведення 7 червня 2017 р. церемонії підписання Багатосторонньої конвенції з імплементації заходів, пов’язаних з податковими угодами, для запобігання розмиванню бази оподаткування та переміщення прибутків (далі — Багатостороння конвенція) стало знаковою подією. Як зазначає професор Рейвен Аві-Йона (Reuven Avi-Yonah) та професор Хайян Ксю (Haiyan Xu), «Багатосторонню конвенцію, яка включає 39-ть статей, можна уявити у вигляді дракона, в якого преамбула є […]

Відкриття рахунку: як обрати оптимальний банк

26 Лютого 2018

2Титулка_БАНКИ

Початок здійснення підприємницької діяльності пов’язаний із таким обов’язковим моментом, як відкриття рахунку у банку. Стрімкий розвиток інтернет-сервісів забезпечив можливість онлайн виконувати значну частину передбачених законодавством обов’язкових процедур, зокрема, необхідних для початку використання певних банківських продуктів. Однак під час вибору банку для відкриття рахунку суб’єкту підприємницької діяльності доцільно взяти до уваги доволі багато аспектів, часто не […]

Зміни, які відбудуться в роботі «єдиного вікна» на митниці

24 Листопада 2017

23899224_1076280132515169_874953683_n_500x333

22 листопада Урядом прийнято Постанову КМУ №878 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року №364». Цим документом затверджено у новій редакції Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації (далі – Порядок інформаційного обміну). […]