Податкову накладну заблоковано

4 Серпня 2017

Олена Хотенко,
Голова Ради ГО “Інститут податкових реформ”

Станом на 2 серпня було зареєстровано майже 20,4 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ майже 107,7 млрд. гривень. В той час, коли за період з 1 липня по 1 серпня було зупинено реєстрацію 162,2 тис. податкових накладних на загальну суму 2,5 млрд. грн.  Міністерство фінансів звітує про значні грошові надходження. Але варто розуміти –  це в тому числі і кошти, на які  сумлінні платники так і не змогли скористатися своїм правом податкового  кредиту для зменшення податкового зобов’язання.

За даними Державної казначейської служби України надходження ПДВ з вироблених товарів в Україні (робіт та послуг) становить близько 16 мільярдів.

Що робити, коли Ви сумлінний платник, а Вам прийшла квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної? Є два варіанти: платити гроші або спробувати вирішити проблему через ДФС.

Зупинимося на другому варіанті: після отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податків має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312601 та надати документи, затверджені наказом Міністерства фінансів України.

У даній таблиці необхідно заповнювати вид економічної діяльності згідно з  Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010), код товару відповідно до  УКТ ЗЕД, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010). Відповідно до виду економічної діяльності слід зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з Державним класифікатором продукції послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються).

Слід зауважити, що таблиця надсилається лише в електронному вигляді для прийняття рішення Комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. (пп. в. 201.16.1 ПКУ). Окрім таблиці треба завантажити документи, але ця функція наразі не працює. Платник доводиться подавати документи через ЦОП. Тобто ручне втручання нікуди не зникло. Маємо надію, що в ДФС виправлять ці незручності, і документи можна буде завантажувати через електронний кабінет платника податків.

Саму ж таблицю можна сформувати та надіслати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника». Підтвердженням про отримання Таблиці є перша квитанція (квитанція про доставку). Після обробки та розгляду Комісією ДФС Таблиці, протягом п’яти робочих днів платнику має надійти друга квитанція, в якій надано інформацію про результат розгляду (врахування/неврахування інформації).

За даними ДФС, станом на 2 серпня 2017 року комісією ДФС прийнято до розгляду майже 47,9 тис. податкових накладних, реєстрація яких була зупинена, від 5 тис. платників. За результатами розгляду вже прийнято рішення по 16,5 тис. документів. Прийнято позитивні рішення було майже по 10 тис. податкових накладних, а відмову отримали по 6,6 тис податкових накладних. Із надісланих Таблиць платника  на розгляд комісії ДФС  позитивні рішення прийнято по майже 8,7 тис., а відмову  надано майже по 5,6 тис.

На сьогодні існує багато факторів, які не були враховані під час розробки  та запуску  процесу блокування податкових накладних. Це спричинило значну суму заблокованого ПДВ. Сподіваємось, що найближчим часом усі недоліки будуть усунені. В іншому випадку – діяльність навіть сумнівних платників буде постійно «лихоманити».

Автор: admin

Залишити відповідь

Свіжі статті

МОЖЛИВІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ЄС ДО УКРАЇНИ КОНТРЗАХОДІВ У ЗВ’ЯЗКУ З НЕДОТРИМАННЯМ ВИМОГ НАЛЕЖНОГО УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ

6 Червня 2018

Україна в зоні ризику У листопаді 2016 р. Україна зобов’язалась імплементувати мінімальні стандарти кампанії анти-БЕПС, які включають в себе заходи щодо: незастосування недобросовісних практик податкової конкуренції (harmful tax practices) (Напрям 5); запобігання наданню договірних переваг за неналежних обставин (Напрям 6); вдосконалення документації з трансфертного ціноутворення та запровадження звітів у розрізі країн (country–by–country reporting) (Напрям 13); підвищення […]

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

5 Травня 2018

Створення сприятливого середовища для ведення бізнесу та розвитку МСП є одним із середньострокових напрямів реформування, зазначених у Стратегії сталого розвитку «Україна–2020». Державна фінансова підтримка МСП надається за рахунок державного та місцевих бюджетів. Основним нормативно-правовим документом у даному напрямі є ЗУ «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва» від 22.03.2012 р. № 4618-VI. Частиною […]

Позиція України в сучасному світі податків

2 Березня 2018

Проведення 7 червня 2017 р. церемонії підписання Багатосторонньої конвенції з імплементації заходів, пов’язаних з податковими угодами, для запобігання розмиванню бази оподаткування та переміщення прибутків (далі — Багатостороння конвенція) стало знаковою подією. Як зазначає професор Рейвен Аві-Йона (Reuven Avi-Yonah) та професор Хайян Ксю (Haiyan Xu), «Багатосторонню конвенцію, яка включає 39-ть статей, можна уявити у вигляді дракона, в якого преамбула є […]